Modernizacja sieci Internetowej uzupełnienie

W związku z zapytaniami przesłanymi do Zamawiającego zamieszczam pytania i odpowiedzi przesłane do składającego pytania w celu zapoznania się z nimi przez ewentualnych oferentów

1/ Zamawiający nie dołączył żadnych rysunków w celu weryfikacji zestawienia materiałowego. Czy Zamawiający dopłaci Wykonawcy jeżeli zużyje większą ilość materiałów?

Odpowiedź: Nie, w celu weryfikacji zestawienia Zamawiający udostępni budynek w celu dokonania samodzielnego obmiaru.

2/ średnia długość przewodu LAN wynosi około 35mb / 10% zgodnie z AT-14 to ścinki / co w warunkach szkolnych jest mało prawdopodobne

Odpowiedź: Estetyczny montaż naścienny oraz optymalne trasy prowadzenia kabla będą wymagały, w niektórych odcinkach uzasadnionego przekroczenia założonych parametrów. Będzie to możliwe po uzgodnieniu.

3/ brak jakichkolwiek informacji nt zasilania elektrycznego

Odpowiedź: Projekt budowanej sieci z założenia ma się oprzeć na istniejącej sieci elektrycznej co oczywiście nie wyklucza, w razie uzasadnionej potrzeby wykonania pomiarów czy dodatkowych punktów zasilania. Będzie mogło się to odbyć w trakcie prac po dodatkowym uzgodnieniu.

4/ brak bardziej szczegółowych informacji nt przekrojów listew, czy można wykorzystać istniejące elementy budynku / n.p. sufit podwieszany jeżeli jest, istniejące listwowanie itp. /

Odpowiedź: Estetyczny montaż naścienny oraz trasy prowadzenia kabla mają uwzględniać specyfikę i przeznaczenie budynku i z założenia pozwolą wykorzystać istniejące elementy budynku. Jednak cała struktura ma się opierać o nowe materiały. Nie podano szczegółowych informacji na temat przekrojów listew gdyż w różnych miejscach budynku i sieci wykorzystane będą różnej wielkości listwy (np. szerokie listwy prowadzące połączenia poziome na korytarzach)

5/ nie ma kategorii 6e – jest 6 lub 6a. Która ma być? Proszę podać minimalne parametry.

Odpowiedź: Podstawowym rodzajem kabla jest ekranowana skrętka czteroparowa (FTP/UTP) kategorii 5e (Klasy skrętki wg europejskiej normy EN 50173 oraz normy TIA/EIA 568A). Zastosowane okablowanie musi spełniać wymogi minimum kat.5e Klasa D (Wnioskodawca proszony jest również o  przedstawienie propozycji cenowej okablowania opartego na kat.6 Klasa E)

-Wnioskodawca musi przedstawić dokumentację instalacyjną potwierdzającą przynajmniej kwalifikację okablowania na tę kategorię). Okablowanie musi zostać w pełni opisane w dokumentacji instalacji (opisy gniazd, nałożenie lokalizacji punktów dostępowych dla poszczególnych portów na patch panelach).

6/ proszę podać przykładowe modele spełniające wymogi specyfikacji: konwerter WDM, switch, router, AP

Odpowiedź: Zgodnie z przepisami  nie możemy sugerować producenta ani modelu urządzeń i materiałów.

7/ Zamawiający wymaga uruchomienia WiFi w szkole i internacie. Proszę o bliższe informacje.

Odpowiedź: WiFi powinno obejmować przestrzeń szkoły przeznaczoną na zajęcia prowadzone w szkole. Punkty dostępowe umieszczone w sali gimnastycznej i na korytarzach szkoły powinny spełniać następującą minimalną specyfikację:

– 802.11 a/b/g/n/ac,

– dwuzakresowe (pasmo 2,4 i 5GHz pracujące równolegle),

– praca w zakresie 0-40 stopni Celsjusza,

– estetyczny montaż naścienny

8/ brak jakichkolwiek przewodów elektrycznych n.p. do zasilania szafy krosowej, AP w szkole, internacie

Odpowiedź: Celowo nie podano informacji dotyczących parametrów np. przewodów zasilających by nie ograniczać możliwości wyboru wykonawcy. Wszystkie te materiały w trakcie wykonywania prac będą mogły być na bieżąco dobierane i uzgadniane.

9/ w jakim celu Zamawiający wymaga od Wykonawcy uprawnień SEP jeżeli w zapytaniu nie występują prace elektryczne?

Odpowiedź: Projekt budowanej sieci z założenia ma się oprzeć na istniejącej sieci elektrycznej co oczywiście nie wyklucza, w razie uzasadnionej potrzeby wykonania pomiarów czy dodatkowych punktów zasilania. Będzie mogło się to odbyć po dodatkowym uzgodnieniu. Konieczność ta podyktowana jest zapewnieniem bezpieczeństwa w miejscu publicznym – szkole.

10/ proszę o wyjaśnienie dotyczące światłowodu

Odpowiedź: Światłowód jest doprowadzony do serwerowni 150/50

11/ jaka ma być szafa krosowa. Parametr wysokości / 48U / jest jednym z wymiarów. Brak szerokości, głębokości, typu, rodzaju drzwi itp. Brak wyposażenia szafy jak: organizery, listwy zasilające itp.

Odpowiedź: Szafa serwerowa z organizerami i listwami zasilającymi  o parametrach:

– 48U,

-19”,

– głębokość minimum 100cm,

-Stojąca,

-Zdejmowane ściany boczne,

-Możliwość montażu drzwi jako lewych bądź prawych,

-Drzwi przednie (zalecane perforowane) z zamkiem,

-Cztery szyny RACK do montażu urządzeń

-Złącze uziemiające,

-Możliwość montażu wentylatorów R912026,

12/ podany przez Zamawiającego typ przewodu jest za krótki / brak czwartej litery /.

13/ proszę podać długość patchcordów

Odpoweidź: Patchcordy różnej długości w zależności od miejsca wykorzystania (przykładowo: szafa krosowa 0,5m – 1m, stanowisko komputerowe 1,5m – 3m)

14/ w ofercie cenowej jest podany przewód UTP kat. 6e – proszę o wyjaśnienie. Przewód ekranowany czy nieekranowany. Podobnie z patchpanelami i gniazdami.

– Podstawowym rodzajem kabla jest EKRANOWANA skrętka czteroparowa (FTP/UTP) kategorii 5e (Klasy skrętki wg europejskiej normy EN 50173 oraz normy TIA/EIA 568A)

– Panel krosowy 19″ – 1U, FTP z półką (tzw. leżący), spełniający wymagania kategorii 6.  Patch panel wykonany w standardzie 19” o wysokości 1U. Zintegrowana półka kablowa umożliwiająca przymocowanie kabli za pomocą opasek i ułatwiająca rozszywanie i organizowanie kabli. Półka ze złączami przykryta metalową obudową. 24 ekranowane porty RJ45 . Złącze szczelinowe typu IDC LSA dla kabli o AWG 22 – AWG 26. Kolorowe kodowanie złącza zgodnie ze schematem rozszycia T568A i T568B. Elementy mocujące do szafy teleinformatycznej (komplet: śruby+podkładki+koszyczki) oraz opaski kablowe.

– Gniazda natynkowe LAN 1xRJ45 kat. 6 ekranowane.

15/ czy jest połączenie: szkoła-internat? Jeżeli tak to jaka? Czy w internacie jest szafa krosowa?

Odpowiedź: Jest połączenie szkoła –internat, światłowód 150/50, w internacie nie ma szafy krosowej

16/ ile gniazd jest w szkole a ile w internacie?

Odpowiedź: Obecnie jest w  szkole 51 , internat – 6 .

    • Nr przetargu P2018-5

Informacje

Rejestr zmian